Keramická korunka

Co znamená keramická korunka?

Сelokeramické korunky jsou vyrobeny z lisované keramiky bez přídání kovů. Při výrobě se používá porcelán, získaný způsobem lisovaného lití s dalším vypalováním. Vyrobené podle této technologie zubní korunky mají dobrou úroveň odolností. Vizuální kvalita porcelánu je velmi blízka optickým vlastnostem a struktuře přírodní zubní skloviny. To umožňuje dosáhnout maximální podobnosti barvy s přirozenou zubní tkání. Porcelán je materiál, který netmavne, nešedne a zachovává své původní estetické vlastnosti i po dlouhé době.

Proto keramická korunka je velice oblíbená v oboru kosmetické stomatologie. Keramické korunky jsou hypoalergenní a neuvolňují se z něj žádné nebezpečné látky.

Keramické korunky se dnes vyrábějí pomoci různých technologií – nejčastěji v zubní laboratoři lisováním či vrstvením. Keramické korunky jsou vhodné zejména pro přední zuby. Korunky z keramiky, vyrobené metodou lisování mají odolnost vyšší, než lisované výrobky. V případě vrstvení existuje riziko prasknutí keramiky, kvůli tomu se snižuje celková dlouhodobá spolehlivost.