Metalokeramický můstek

Ve stomatologii se metalokeramické můstky používají při ztrátě jednoho nebo více zubů. Metalokeramický můstek má několik opěrných bodů, kterými jsou sousední zuby. V budoucnu právě oni ponesou zátěž při žvýkání potravin. Metalokeramický můstek pomůže plně obnovit žvýkací funkci zubů. Moderní technologie umožňují výrobu metalokeramických můstku přírodní barvy, proto jsou můstky po estetické stránce nerozpoznatelné od vlastních zubů. Hlavní výhoda metalokeramického můstku spočívá v tom, že si na ně člověk ihned zvykne — je to významným faktorem při výměně většího počtů zubů.

Fixní můstky se zhotovují podobně jako zubní korunky — na kov se napaluje vrstva keramiky. Cena můstku závisí na počtu pilířových konstrukcí a mezičlenů.

Nicméně, před začátkem protézování zubaři doporučují kompletně vyléčit opěrné zuby. Při zánětu dásní je třeba podstoupit léčbu u parodontologa.

Kovová konstrukce zajišťuje metalokeramickému můstku dobrou mechanickou odolnost, vrstva keramiky — vynikající estetiku, proto jsou metalokeramické můstky v současné době velmi oblíbené. Vnější keramický plášť, odpovídající barvě zubů, kryje celý povrch korunek a dosahuje ve většině případů až do krčkové oblasti, čímž je zajištěny přirozený vzhled.