Straumann

Švýcarský koncern Straumann je nejstarším podnikem, jenž se zabývá vývojem a výrobou implantátů a nadále zachovává své postavení v řadách lídrů zubního trhu. Praxe ukázala, že se pacienti s implantáty Straumann pohodlně cítí po celá desetiletí, z toho si můžete udělat závěr o jejich vysoké kvalitě.

Implantáty Straumann jsou vyrobeny z různých materiálů: keramiky, titanu, zirkonia, leucosapphiru. Tyto implantáty se zavádějí při ztrátě jednoho či více zubů. Při přítomnosti u pacienta defektu chrupu v přední častí horní čelisti  provádí se dvoustupňová implantace. Existuje možnost implantaci zubů systémem Straumann i v jedné fázi. Implantáty Straumann je možné zavádět i v den odstranění zubu s minimální chirurgickou intervencí.

Implantace zubů pomocí Straumann-systému je charakterizována následujícími výhodami:

 — není nutné brousit sousední zuby a odstraňovat nervy;

— zubní implantáty Straumann umožní provádění protetických prací při jakémkoliv objemu kostní tkáně,

— unikátní technologie zpracování vnitřních části implantátů,

— lékař má možnost instalovat implantát tak, aby se snížilo procento výskytu jakýchkoliv komplikací.

Konstrukce se umožňuje implantátu těsně přitulit ke kosti, pacient tak necítí žádnou odlišnost implantátu od vlastních zubů.

Povrch implantátů Straumann je hydrofobní– dobře odpuzuje vodu a snadné navíjí proteinové struktury. Díky těmto vlastnostem povrchu

implantátu proces hojení probíhá rychleji, takže implantace může probíhat i za přítomnosti obvyklých kontraindikaci: kouření, diabetes, hepatitida, atrofie kosti aj.

Při výběru implantátu stomatolog může zvolit požadovanou velikost a průměr.

Speciální balení chrání implantát od vzniku oxidace.

Společnost Straumann neustále zlepšuje své techniky a technologie.