Viniry

Typy zubních faset — veneers

Keramické fasety — veneers.

Jsou vyrobeny z keramiky (porcelánu). Dříve se keramické a porcelánové fasety — veneers považovali za různé druhy, dnes to patří ke stejnému typu. Keramické fasety jsou tvořeny tenkou (0,5 – 0,8 mm) keramickou konstrukcí, která imituje přední plochu frontálních zubů. Keramické veneers se fixují na zuby pomoci speciálního lepidla. Při tomto ošetření zuby se brousí zpravidla zcela minimálně nebo dokonce vůbec, jedná se o velmi šetrné ošetření.

Kompozitní fasety — veneers.

Vyrobeny z kombinace několika materiálů. Během nasazení zuby je potřebné jemně obrousit: brousí se pouze tenká vrchní vrstva skloviny. Maximální přirozenosti je dosaženo díky bohaté paletě barev kompozitních materiálů. Životnost tohoto typu fazet se pohybuje od 5 do 7 let. To je ideální pro případy, kdy potřebujete rekonstruovat nebo výrazně zlepšit několik zubů v řadě.

Keramické fasety – veneers mají, na rozdíl od dalších metod používaných v estetické stomatologii, řadu výhod, například na nich nevznikají skvrny od čaje, kávy, červeného vína a cigaret, protože keramika užívaná ve stomatologii je velice odolný a nepropustný materiál. Keramické fasety – veneers vypadají velice přirozeně a dodávají zubu ideální tvar a barvu, takže i po deseti letech budou vaše zuby bílé a zářivé. Při kvalitní péči o chrup a správné dentální hygieně veneers mají neomezenou životnost. V případě poškození, například v důsledku úrazu lze jednotlivou poškozenou fasetu jednoduše vyměnit bez nutnosti úpravy ostatních keramických faset.