Zubní implantáty Praha 9

Zubní implantáty: jako svoje vlastní zuby!

Zubní implantáty se dnes stály dokonalou náhradou chybějících zubů. Stomatologie má za úkol pečovat o zdraví a vzhled zubů. Nicméně, i přes významné pokroky v moderní medicíně, ztrátám nelze vyhnout. Většina lidí během života v různém věku přijdou o jeden, několik, a někdy i o vše své zuby. To působí závažné zdravotní problémy. Proč?

Zubní implantáty Praha

Za prvé, je narušena žvýkací funkce, což vede k různým nemocem žaludku a střev.

Za druhé, může se vyskytnout porucha řečí, která dokáže vytvářet nejen osobní, ale i profesionální problémy.

Za třetí, nedostatek zubů kazí úsměv, deformuje obličej a občas přivádí i k vážným duševním potížím. Obecně platí, že to není jen osobní problém: mnoho profesí vyžadují bezchybný vzhled.

Za čtvrté: kořeny zubů jsou ponořeny do čelistní kosti, která poskytuje spolehlivou oporu. Při ztrátě zubů kost ztrácí svou funkční hodnotu a začne řídnout, což jeví komplexní problém pro zdraví celého organismu.

Zubní implantáty

Zubní implantáty jsou umělými zubními kořeny z titanu, který je inertní, lehký a biokompatibilní. Daný kov prokázal svou spolehlivost a používá se v stomatologii více než 30 let.

Slovo implantát pochází z latinského «im» — «dovnitř» a «planta», což znamená «sazenice». Takže, implantologie se zabývá náhradou ztracených kořenů zubu umělými při pomocí zubních implantátů.

Zubní implantáty Praha

Zubní implantáty se zavádějí do kosti horní nebo dolní čelisti, pak lékař nasází na ně nové korunky, můstky nebo snímatelné zubní náhrady. Umělý zub se vzhledem nijak neliší od původního. Je velmi důležité, že zubní implantáty nejen podporují sílu žvýkacích svalů a plní sociální funkci, ale také posilují kosti dolní čelisti. Zubní implantáty pomáhají zachovat správné proporce obličeje.

 

Jaké výhody mají zubní implantáty před jinými typy zubních protéz?

Za prvé, není třeba brousit vlastní zuby, jak to je v případě korunek.

Za druhé, je prokázáno, že zdravé zuby zvyšují přibližnou délku života o sedm let.

Za třetí, zubní implantát se pocitově neliší od vlastního zubů. Takže zvyknout si na zubní implantát je mnohem jednodušší, než na snímatelnou zubní náhradu. Pacient po ukončení léčby necítí ani sebemenší nepohodlí.

Je také důležité, jaké zubní implantáty se používají. Na naší klinice preferujeme výhradně ty, které dokážou perfektně vrůst do kosti. Jedná se o nejmodernější postup: zubní implantáty tohoto typu se udrží v kosti dlouhou dobu.

implantat-obrazekUž jsme psali o tom, že na místě chybějícího zubu má kost tendenci atrofovat, ztrácí objem. To může stát překážkou pro zavedení zubního implantátu. V tomto případě provádíme kostní plastiku a přidáváme chybějící kost do dolní a horní čelisti, protože čelistní kosti představují základ pro ukotvení zubního implantátu.

Kde se bere kost na kostní plastiku pro zavedení zubního implantátu? Používá se vlastní kostní buňky pacienta anebo uměla kostní hmota. Pří různých formách onemocnění parodontu se vyskytuje nedostatečné ukotvení zubu v dásni, takže dříve nebo později mezi korunkou na zubním implantátů a dásni vznikne «kapsa», nebo prostor, kam se můžou dostat zbytky potravin.

To způsobuje zánět, který se šíří i na kostní tkáň, v níž je instalován zubní implantát, což může vyvolat jeho uvolnění. Tento problém se řeší pomocí plastiky dásně, z oblasti tvrdého patra se do zóny, kde je nutné vytvořit dodatečný objem dásně, transplantuje kousek tkáně. Zubní implantát je pak pevně ukotven.

Dříve anatomické podmínky byly konstantní hodnotou a v závislostí na tom se dělalo rozhodnutí o možnosti zavedení zubního implantátu. Nyní se díky rozvoji plastické chirurgie situace změnila: anatomie ústní dutiny se mění pomocí implantace.

Rady před zavedením zubního implantátu:

  • nejezte a nepijte před zákrokem,
  • před příchodem do kliniky si vyčistíte zuby zubním a mezizubním kartáčkem
  • nepoužívejte make up a rtěnku
  • oblékněte si pohodlné oblečení
  • několik dnů po implantaci zubních implantátu se vyhýbejte tvrdým potravinám
  • požádejte někoho, aby vás vyzvedl po zákroku.

Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci!

Náš telefon je +420 775 222 328. Stomatologická klinika ArtStom se nachází po adrese Nepilova 903/3, Praha 9.