Zubní implantáty v Praze. Zavedení implantátu v pražské stomatologické klinice ArtStom.

[22.4.2016]

Jak vypadají implantáty? Jaký je postup zavedení implantátů? Jaké jsou kontraindikace? Tyto otázky si klade většina pacientů, které trápí nedokonalý úsměv a chybějící zuby. Naše zubní klinika v Praze 9 se specializuje na implantologií pod vedením lékaře implantologa s 20 létou zkušeností.

Proč potřebujete implantáty?

Krásný úsměv a zdravé zuby jsou důležité nejen z estetického, ale i ze zdravotního hlediska. I přesto, že je v dnešní době léčba zubů bezbolestná a úspěšná, mnozí přijdou na kontrolu bohužel pozdě, a nakonec se zachovaní a obnovení zubu stává nemožným. Po extrakci zubů se lidé časem začínají potýkat s určitými problémy jako jsou:
1) Porušení funkce žvýkání, které v důsledku může vést k různým nemocem trávicího traktu.
2) Snížení hustoty čelistní kosti a její následná atrofie.
3) Porucha skusu a deformace obličejových svalů, což vede ke zvýšené tvorbě vrásek a neestetické změně kontury obličeje.
4) Porušení dikce.
Moderní implantáty jsou vyrobeny z titanu — díky svým jedinečným vlastnostem se tento materiál může spojit s čelistní kostí bez odmítnutí, protože není vnímán v těle jako cizí těleso. První implantace umělého titanového kořene byla provedená v polovině 60-tých let 20. století švédským profesorem Ingwarem Branemarkem. Od té doby, už více než 50 let je implantologie nedílnou součástí stomatologie.

Jak vypadá implantát?

Zubní implantát se jeví jako titanový kořen, který lékař-implantolog zavádí do kosti místo původního zubu. Implantovaný zub se dále skládá ze tří složek: již zmiňovaného titanového kořene, abutmentu a vnější korunky. Abutment hraje roli přechodného prvku mezi kořenem-implantátem a korunkou, díky čemuž lze samotnou korunku kdykoliv vyměnit.

Jaké jsou kontraindikace k implantaci zubů?

Absolutní kontraindikaci je vážné porušení srážení krve, těžká forma cukrovky, různé patologie pojivové tkáně, maligní onemocnění v aktivní formě. Provádění implantace se nedoporučuje lidem s celkovým těžkým zdravotním stavem organismu, během těhotenství. Také je důležité zmínit, že přítomnost implantátu vyžaduje provádění pečlivé a pravidelné hygieny ústní dutiny.

Jak probíhá zavedení implantátů?

Zavedení implantátů je chirurgickým zákrokem a jeví určitou zátěž na organismus, nicméně, tato operace je považována za minimálně invazivní a poměrně snadno tolerovanou většinou pacientů. Největší riziko pro pacienta spočívá v nezkušenosti lékaře. Míra zátěže závisí na konkrétní klinické situaci. V některých případech může být nutná dostavba kostí, je-li její objem v místě zavedení implantátu nedostatečný.

Obvykle se proces zavedení implantátu skládá z následujících fází:
1) Lékař rozřízne dáseň a pomocí speciálního nástroje vytvoří otvor, který přesně odpovídá tvaru implantátu. Poté se na implantát navléká dočasná spojka (používaná místo abatmentu). Dalším krokem je zašití dásně.
2) V průběhu několika týdnů probíhá hojení dásně a při druhé návštěvě stomatolog provádí odstranění stehů.
3) Vhojení implantátu trvá asi několik měsíců. Další zákrok spočívá v malém řezu dásně, při němž se odstraňuje zátka a nainstaluje se do dásně speciální vyčnívající prvek, který má tvar budoucí korunky zubu.
4) Po 1-2 týdnech se provádí otisk a poté se v laboratoři vyrábí budoucí korunka zubu.
5) Posledním krokem je nasazení abutmentu a samotné korunky na kořen implantátu.
Zubní lékaři na naší klinice používají moderní implantáty znáčky Alpha bio (úspěšnost vhojení 97%) a Straumann (úspěšnost vhojení 98,9%). Měsíčně provádíme několik desítek implantací při použití všech nejnovějších trendů v oblasti implantologie, a tak můžeme zaručit ty nejlepší výsledky zákroku. Pokud se zajímáte o své zdraví a je pro vás důležitá kvalita implantátu, profesionalita a bohaté zkušenosti lékařů, domluvte si předběžnou konzultaci ve stomatologické klinice ArtStom v Praze.